• 2060 Bicske, Szent István út 1-3.

  • Ügyfélfogadás: Hétfő 8:00 - 16:00 | Szerda 07:00-19:00 | Péntek 08:00-12:00 | Kedd, Csütörtök és hétvégén zárva

Szelektív hulladékgyűjtés

Fontos, hogy a szelektív kukába tiszta, kiöblített, ételmaradéktól mentes hulladék kerüljön lapítva, hogy minél kisebb helyet foglaljon. Kérjük, hogy sose dobj a szelektív kukába vegyszert és gyógyszert, veszélyes hulladékot, konyhai ételmaradékot, üveget, textilt.

Szelektíven gyűjthető papír hulladék.

A szelektíven gyűjthető papírhulladékok közé az összehajtogatott hullámkarton, kartondoboz, reklám- és egyéb újság, szórólap, csomagoló- és nyomtatópapír, papír tojástartó, füzet, illetve könyv tartozik. Vagyis ide tedd például az elektronikai berendezések hullámkarton csomagolását és a postaládádba kerülő áruházi reklámújságokat is, viszont a tojástartó esetében mindenképpen győződj meg róla, hogy valóban papír alapanyagú-e a csomagolás. Semmiképpen ne ide kerüljön a használt szalvéta, kéztörlő és papírzsebkendő!

A nagyobb kartondobozokat, melyek nem férnek a kukába vagy zsákba, összekötegelve tedd a gyűjtési napokon a kuka mellé!

Szelektíven gyűjthető műanyag hulladék

Bár tartalmaznak papírt is, a szelektív műanyag hulladék gyűjtésére szolgáló kukába dobd a tejes és üdítős dobozokat, és kiöblítésük után ide helyezd például a háztartásban felgyűlt kozmetikai és tisztítószerek flakonjait is. A műanyaghulladékok közül tehát a következő fajtákat gyűjtsd különválogatva a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés keretében: ásványvizes, alkoholos és üdítős műanyag palack, tejtermék kiöblített pohara, tégelye, kozmetikai szerek flakonja, tubusa, tégelye, tisztító- és mosószerek csomagolása, fólia, habosított fólia, műanyag kupak, polisztirol, élelmiszerek műanyagcsomagolása, valamint többrétegű tejes és üdítős italoskartonok.

Ne rakj viszont a tárolóba savas, lúgos, étolajos flakonokat, használt intimhigiéniai hulladékot és benzineskannát!

Szelektíven gyűjthető fém hulladék

A fém hulladékok esetében is számos otthoni hulladék újrahasznosítható, a szelektív kukába kerülhet a fém italos doboz, konzervdoboz, fémkupak, háztartási fémtartalmú eszközök, vagyis ilyen módon például a kidobásra ítélt régi evőeszközöknek is megadhatod az esélyt az újjászületésre. A festékes doboz, spray, elektronikai berendezések és alkatrészek, elem és akkumulátor azonban ne az otthoni szelektív kukába kerüljön!